KURUMSAL

MENTEŞ HUKUK VE DANIŞMANLIK

2015 yılında İzmir'de kurulan ve avukatlık faaliyetlerine başlayan Menteş Hukuk & Danışmanlık Bürosu, deneyimiyle ulusal ve uluslararası alanda hukuki hizmetlerine devam etmektedir.

Deneyimli avukatların sağladığı engin tecrübe ile genç avukatların sağladığı dinamizmin buluştuğu Menteş Hukuk & Danışmanlık Bürosu; yerli ve yabancı, gerçek ve tüzel kişilere her türlü hukuki desteği sağlamakta ve dinamik ekibi sayesinde Türkiye'nin tüm illerinde ve yurt dışında girilen hukuki ve ticari ilişkiler kapsamında hizmet vermektedir.

Avukatlık, hukuki danışmanlık, arabuluculuk ve resmi mercide temsil hizmetlerinin yerine getirilmesinde mesleki ilke ve etik değerlere önem veren Menteş Hukuk & Danışmanlık Bürosu, müvekkillerle olan ilişkilerde profesyonel bir kalite politikasını ön planda tutmaktadır.

Hukukun tüm dallarında avukatlık ve danışmanlık hizmeti veren Menteş Hukuk & Danışmanlık Bürosu 'nun hukuki hizmeti; ticari veya bireysel ilişkilerin kurulmasından evvel, gelecekte doğması muhtemel olabilecek hukuki uyuşmazlıklara engel olabilme noktasında başlamaktadır. Uyuşmazlığın doğmasından itibaren müvekkil haklarının korunabilmesi ve hakkın adalete uygun bir biçimde dağıtılabilmesi bakımından Menteş Hukuk & Danışmanlık Bürosu, dava ve icra takibi aşamalarında profesyonel bir hukuk hizmeti sağlamaktadır.

Menteş Hukuk & Danışmanlık Bürosu;İcra İflas Hukuku, Ticaret ve Şirketler Hukuku, Kooperatifler Hukuku, Borçlar Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Tazminat ve Sorumluluk Hukuku, Medeni Hukuk, Aile Hukuku, İş Hukuku ve Ceza Hukuku gibi hukukun temel alanlarında uzmanlık ve tecrübe sahibidir.

Ayrıca tanıma ve tenfiz işleri, tahkim, arabuluculuk ve uzlaşma yolları, şirket birleşmeleri ve devralmalar, yabancı yatırımlar gibi konularda da Menteş & Soytürk Avukatlık ve Danışmanlık Bürosu tecrübe ve uzmanlık sahibidir. Distribütörlük, Franchising, Faktoring, Leasing gibi atipik sözleşme tipleri ve akreditif ilişkileri gibi konular da yine uzmanlık alanı dahilindedir.

Menteş Hukuk & Danışmanlık Bürosu, mevzuat değişiklikleri ile yeni içtihatları sürekli takip eden ve güncel hukuka sürekli hâkim olan yapısıyla; müvekkil taleplerinin yerine getirilmesi ve hakkın yerini bulması bakımından sahip olduğu uzmanlık ve bilgi birikimi doğrultusunda hizmet vermektedir.

Sürekli güveniniz ve işbirliğiniz için teşekkür ederiz.